GWARANCJE UBEZPIECZENIOWE

DOWIESZ SIĘ

– Jak zabezpieczyć kontrakt i otrzymać jednocześnie 100% wynagrodzenia a nie 90%?

– Kiedy skorzystać z gwarancji ubezpieczeniowej a kiedy z rocznego limitu?

– Czy warto zająć się tematem gwarancji w Twojej firmie?

GWARANCJE UBEZPIECZENIOWE W SKRÓCIE

 • I.

  Gwarancja jest jedną z kilku, dopuszczalnych przez ustawę o zamówieniach publicznych, form zabezpieczenia umowy i stanowi doskonałą alternatywę dla formy gotówkowej.
 • II.

  Gwarancja ubezpieczeniowa to zobowiązanie ubezpieczyciela do wypłaty określonej kwoty na rzecz beneficjenta gwarancji, na wypadek gdy wykonawca kontraktu nie spełni swoich zobowiązań.
  RODZAJE GWARANCJI
 • III.

  Najszybszym sposobem otrzymywania gwarancji jest zawarcie z zakładem ubezpieczeń rocznej umowy o tzw. limit gwarancyjny. Znacznie skraca to okres oczekiwania na konkretną gwarancję oraz eliminuje konieczność składania aktualnych dokumentów finansowych i rejestrowych przy każdorazowym wniosku.
 • IV.

  Przykładowy koszt gwarancji ubezpieczeniowej to 0,25% sumy gwarancyjnej.
 • V.

  Jeśli wykonujesz różne umowy i mrozisz za każdym razem 10% kwoty wynagrodzenia do czasu zakończenia okresu rękojmi to warto zastanowić się nad tematem wykorzystania gwarancji ubezpieczeniowej.

DALSZE KROKI DO DZIAŁANIA

 • ZDOLNOŚĆ FINANSOWA
  Sprawdź zdolność finansową Twojej firmy niezbędną do udzielenia konkretnej umowy lub rocznego limitu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub potrzebujesz pomocy w przejściu tych wszystkich dokumentów – zapraszam na konsultację lub do rozmowy telefonicznej. Chętnie pomogę!